tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Güneş Paneli-Elektirik Üreten Paneller

Güneş paneli

ARICILIK  YAPAN ARKADAŞLARA MÜJDE!!!!!

* 150 WATTLIK PANEL
* 90 AH AGM MARİN AKÜ
* ŞARJ CİHAZI
*1000 WATT DIJITAL GÖSTERGELİ İNVERTER

*5 METRE SOLAR KABLO
*2 ADET 12 VOLT LED LAMBA

Bu sistem günlük 5 saat güneşlendiğinde 750 watt enerji üretir.8 saat gün ışığında ise 1200 watt elektrik üretmiş olur ki buda

-5 saat 37 ekran ve uydu kullansanız 250 watt

-5 saat 7 watt lık led lamba kullansanız 70 watt

-Diğer elektronik eşyalarınızda 50 watt harcamış olsalar

Toplamda 370 watt günlük ihtiyaçınız olmuş olur ki size fazla bile gelmektedir.

Yaylada ovada istediğiniz her yerde günlük ihtiyacınız olan hersey burda,televizyon,bilgisayar ve sarjınızı kolayıkla sarj edebilirsiniz.

Hersey dahil 1500 TLSİPARİŞ VER

Spariş vermek için irtibat telefonumuzdan  bizimle irtibata gecebilirsiniz.

tarihinde yayınlandı 2 Yorum

Ana Arı Çiftleştirme Kutusu

Ana Arı Çiftleştirme Kutuları

anaarilar.com
Plastik Çiftleştirme Kutusu

SİPARİŞ VER Fiyat:21 TL

Türkiyede ana arı üretiminin şartlarına göre dizayn edilmiş tek bölmeli bu çiftleştirme kutusu hem profesyonel ana arı üreticilerimizin hemde kendi ana arısını yetiştiren arıcılarımızın ihtiyaçlarına cevap veren bir modeldir.
Üretilen ana arıların erkek arılarla çiftleştirilmesi, çiftleştirme kutularında gerçekleştirilir. Çiftleştirilecek ana arılar çekirdek koloni adı verilen 500 – 5000 işçi arıdan oluşan küçük bir koloni ile birlikte çiftleştirme kutusuna konularak çiftleştirme sahasına yerleştirilir. Çevredeki erkek arılarla uçuş sırasında çiftleşme gerçekleşir. Ana arı bir süre sonra erkek arıdan aldığı spermle döllü işçi arı yumurtaları yumurtlar. Ana arı üretiminde çiftleşmiş ana arının maliyeti çiftleşmemiş ana arılara göre en az 10 kat daha fazladır. Çiftleştirme giderlerini de çekirdek kolonilerin oluşturulmasında kullanılan işçi arıların değerleri oluşturur.

scc
Strafor Çiftleştirme Kutusu

SİPARİŞ VER          Fiyat:15  TL

90 Dansite  basıncla uygulanan  strafor  ana arı üretim  kutusu kullanışlı rahat ve maliyetinizi sarsmayacak bir bütçe,4 cıtalık ana arı çiftleştirme kutusunda arıların beslenecegi kek bölümü mevcuttur.

Değerli Arıcılar Parekende  satısımız Yoktur,En düşük 36 tane Almanız gerekıyor,1000 ve Üzeri ALIMLARDA NAKLİYE FİRMAMIZA AİTTİR..

 

Genelde mevcut çiftleştirme kutularında çekirdek koloninin bir veya bir kaç ana arının çiftleşmesini sağladıktan sonra sezon sonunda dağılmaları veya ölerek kaybolmaları önlenememekte, kışa girseler bile kışı sağlıklı geçirmeleri sağlanamamaktadır. Her yeni sezon başında yeni çekirdek koloniler teşkil etmek için tekrar masraf yapılmaktadır.
Türkiye gibi yazı çok sıcak geçen ülkelerde çekirdek kolonilerin havalanması yeterli olmamakta, çoğu çekirdek koloniler sıcak günlerde kutuları terk ederek kaybolmaktadır.
Bunun için sonbaharda bu çiftleştirme kutularındaki arıları normal bir koloni ile birleştirmeniz gerekmektedir.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Ana Arı Üretim Seti

Ana Arı Üretim Seti

Ana arı üretim seti-100 ADET YÜKSÜK KORUYUCU DAHİL
200 adet ana arı yüksüğü
100 adet yüksük koruyucu
100 adet ana arı yüksük gövdesi
100 adet ana arı yüksük gövde desteği