İletişim

Ana Arı ve Paket Arı İletişim ve Sparişi

İrtibat Cep:0535 517 64 94

Whatsap: 0545-822 64-65

Telefon:

Ptt Hesap Bilgileri
Hesap Sahibi : Enver Bayram
Posta Çeki     : 10729652
 
Ziraat Bankası Hesap Bilgileri
  Hesap Sahibi :Enver Bayram
  Sube Kodu     : 399
  Hesap No       : 0399-45600528-5001
  İBAN NO :TR310001000399456005285001

NOT :SPARİŞ FORMUNU DOLDURDUKTAN SONRA YUKARIDA BELİRTİLEN HESAP NUMARALARIMIZDAN ÖDEME YAPMAK ZORUNDASINIZ ,AKSİ TAKTİRDE SPARİŞİNİZ ONAYLANMAYACAKTIR.

Spariş formunu  doldırmadan İrtibata Geçip Spariş vermek İsteyen Müşterilerimiz  İletişim Numaralarımızdan Bizlere Ulaşabilirler.

Değerli Müşterilerimiz 2020 Nisan ayı İtibarı İle Ana Arı Fiyatlarımız 50 tl Dir,Ana Arılarımız Yumurtlama Ve ırk Garantilidir,Kargo Esnasında Doğan Ana Arı Ölümlerinden KESİNLİKLE alıcı sorumlu değildir,Aynı Gün içerisinde tekrardan Kargoya Verilmektedir,Spariş Formunu Doldurduktan Sonra İlgili Hesap Numaralarımızdan  Ödeme Yapmanız Gerekmektedir.Aksi Taktirde Ana Arı Sparişleriniz Onaylanmayacaktır…

 

logo

 

E-mail: bayram_aricilik@hotmail.com

Paket Arı Ve Kovanlı Arı Satışı İçin Güncel Fiyat Listemiz.  FİYATLARIMIZA  KARGO DAHİL DİR..

Paket Arı Dağıtım Bölgeleri

Dağıtımlarımız Türkiye Genelidir,

1.PARTİ:Adana,antep,Şanlıurfa,İskenderun,adıyaman,kahramanmaraş,elbistan,afşin,kayseri,Ankara,Yozgat,Çorum,çankırı,kastamonu ve Karadeniz bölgesi şeridi Olarak İlk parti Çıkıyor,

2.PARTİ: Erzurum,Bingöl,Erzincan,Gümüşhane,Kars,Ardahan,Artvin Bölgelerinde ve Güney doğu anadolu bölgesini içine alarak tesimat yapılacaktır.

Bununla beraber Akdeniz,Ege ve Marmara Bölgeleride Dagıtılacaktır.

Paket Arı Fiyatlarımıza ANASAYFA daki Ürünler Kısımdan da Ulaşmanız Mümkündür TIKLAYINIZ

Paket Arı Fiyarları

 

5 Çerçeve Plastik veya ahsap,Paket Arı Fiyatlarımız Nakliye dahil Teslim Fiyatı 300 TL

6 Çerçeve Plastik veya ahsap,Paket Arı Fiyatlarımız Nakliye dahil Teslim Fiyatı 370 TL

7 Çerçeve Plastik veya ahsap,Paket Arı Fiyatlarımız Nakliye dahil Teslim Fiyatı 390 TL

8 Çerçeve Plastik veya ahsap,Paket Arı Fiyatlarımız Nakliye dahil Teslim Fiyatı 410 TL

9 Çerçeve Plastik veya ahsap,Paket Arı Fiyatlarımız Nakliye dahil Teslim Fiyatı 440 TL

2020 Paket Arı Fiyatlarımız Günceldir,Kovanlı Arı Almak İsteyen Dostlarımız Olursa, Yukarda Belirtilen Fiyatlara Ek,

Sıfır Kovan Fiyatı Paket Arı Fiyatına Ek 60 Tl dir

İkinci El Kovan Fiyatı Paket Arı Fiyatına Ek 35 Tl dir

Paket Arı Ödemeleri Nezaman ?

Paket Arı Dağıtımlarımız Spariş sıralamasına ve Ödeme sırasına göre yapılacaktır,Tüm Sparişlerde %30 Kapora Alınmaktadır..İlgili Banka ve ptt Hesap Numaralarına Ödeme Yapıldıktan sonra Sparişiniz Onaylanacaktır.

Paket  arı Satışında kı Çıta Ölcülerimiz 22 ye  47.5 cm Olmakla Beraber Karadeniz Bölgesindeki arıcılarımızın Ordu Tipi Kovan Ölcülerinide Spariş Üzerine Göndermekteyiz.

Paket arı  Dagıtımlarımız Nisan 1 İle  Baslayıp  Spariş sıralamasına Göre  Gönderim Olacaktır.

İkinci Parti Paket ARı  gönderimlerimiz Mayıs ayı İçerisinde  Olacaktır.

Detaylı Bilgi için İrtibat Telefon Numaralarımızdan bizlere Ulasabilirsiniz.

Ödeme formunu Doldurduktan Sonra İlgili Hesap Numaralarımızdan Ödemeleri Gecmeniz Gerekmektedir,Aksi Taktirde Paket  arı Sparişiniz Onaylanmayacaktır,

İlgi ve  alakanızdan Dolayı Tesekkur  Ediyorum,2019 yılının Bol ve  Bereketli Bir  Yıl Olmasını Temenni Ederim.

2020 Ana Arı ve Paket Arı Sparişleriniz için Ana sayfadaki ürünlerimizden veya iletişim numaralarından güncel fiyatl alabilirsiniz.
SİPARİŞ VER

FARKIMIZ KALİTEMİZDİR.

Saygı değer arıcılarımız,2020 de ana arı fiyatlarımızda bir değişiklik olmayacaktır. Nisan ayında ana arı sparişleriniz için irtibat telefonumuz yukardadır, fiyatlarımızda hiç bir değişiklik yoktur.Toptan ve Parekende Fiyatlarımız Standart dir.Tedaylı Bilgi için tıklayınız
Ana arı ırklarımız farklı izole bölgelerinde yetiştirilip çiftleşme döneminden sonra,yumurtlama döneminde,türkiyenin her bölgesine ,kargo ve otogar sistemi ile gönderilir…Ana arılarımız yumurtlama garantilidir,nakliye esnasında olusan ana arı ölümlerinden ,kesinlikle alıcı sorumlu değildir,En kısa sürede ölen ana arıların yerine yenileri gönderilir,Kargo Ücreti alıcıya aitttir.

MERKEZ: ADIYAMAN

ANA ARI ÜRETİMİ: ADANA /YÜREĞİR

ANA ARI ÜRETİMİ:HATAY

Paket arı: ADIYAMAN VE HATAY DAN GÖNDERİM YAPILMAKTADIR..

İletişim” üzerine 220 yorum

 1. 3 Kilo Bal Aldım Kendilerinden Balın tadı harika. Kendisine çok teşekkür ederim. gerçekten Memnun kaldık iştahsız çocuklarım bile bu balı nasıl yediler anlatamam. Biterse tekrar almayı düşünüyorum.

 2. Kocaeli için hangi arı ırkı önerirsiniz ve en az kaç adet ana arı siparişi alıyorsunuz.

  1. Muammer bey Karniyol veya anadolu arısı İkisi arasında seçim yapabilirsiniz. En Az 5 Adet ana arı spariş verebilirsiniz.

 3. spariş verirsek ana arıları ne zaman gönderebilirsiniz enver bey…

  1. NİSAN AYINDA SPARİŞ SIRALAMASINA GÖRE DAGITIM YAPILACAKTIR.

 4. sayın admin malatya için hangi arı ırkı önerirsiniz. rakım yüksek 1500 metre. ayrıca kaç adet ana arı siparişi alıyorsunuz. birde suni tohumlanmıs saf ana arı satıyormusunuz çalışmalarınızdan başarılar dilerim.

  1. Ali Bey Sizinle aynı bölgede arıcılık yapıyoruz,yazın beydağı yaylalarına keven balına götüryoruz…Kafkas f1 ve karniyol arısı en ideal ırk malatya için…

   1. suni tohumlanmıs saf ana arı satıyormusunuz? satıyorsanız 2014 satış fiyatları ne kadardır.

    1. Ali bey suni tohumlama yapmıyoruz doğal ortamda ve farklı izole bölgesinde ,ve doğal olarak döllenen ana arı satıyoruz,suni tohumlama sağlam metaryeller üzerine kurulmamışssa sağlıklı değil,en kaliteli ana arı doğal ortamda yeterince döllenen ana arıdır. tesekkür ederim fiyatlarımız ana sayfamızda mevcuttur.

 5. Geçen yıl sizden almış oldugum kafkas ırkı cok güzeldi kovan basına ortalama60 kg saf bal aldım arı bala cok düşkün karadeniz bölgesinde cok tercih edilen bir arı ırkı,kafkas ana arı sadece bala calısıyor ilkbaharda gelişimi biraz gec ama 5 cıta üstü oldumu durmak bilmiyor,busene karniyol denemek istiyorum ikisi karısık spraişlerimi verdim diğer arkadaslarımıza yardımcı olmak adına yazdım bunları ,gercekten süper yetiştirdiğiniz ana arılar başarılar

 6. 60 kilo biraz fazla olmadımı sizce..?

  1. Hayır Aydın bey kesinlikle abartılmış bir durum değil,doğru ırkla calısıldıgı zaman mevsimin güzel olması ve allahın bize vermiş oldugu kısmet neticesinde daha fazlasıda oluyor,ama ben demiyorumki heryıl bu sekilde ,örnegin gecen yıl türkiye bölgesinde bal yoktu…biz elimizden geldiği kadar en dogrusunu yapmaya çalısıyoruz ,gerisi taktiri ilahi…

   1. TÜRKİYE ORTALAMASININ ÇOK ÇOK ÜZERİNDE BİR RAKAM OLDUĞU İÇİN ŞAŞIRDIM

 7. karniyol arısı almak istiyorum. çıta şeklinde satıyormusunuz. sadece anaarımı satıyorsunuz.

  1. Karniyol Ana Arı sı Da Satıyoruz,Ayrıca Paket arıcılık olarakta karniyol arısını çıta şeklindede satıyoruz,detaylı Bilgi web sitemizde Mevcut Paket Arıcılık Kategorisinde bulabilirsiniz Onur Bey…

 8. abi ben samsundan.rakim 1200-1400 hangi irki onerirsiniz..tesekurler

  1. Ramazan bey Yüksek rakımlı alanlarda Kafkas arısı daha cok işlev görür,ikinci olarak karniyol kullanmanızı tavsiye ederim..

 9. tesşekkürler cevap için.15 kovan arım var.şu anda 6-7-8 çerçeve arasındalar. kışı 300 rakımlı bir yerde geçiriyorlar yaz mevsiminde ise 1200 rakımlı köyüme götürüyorum.bu yıl bala çalışmayıp kovan sayımı artırmayı düşünüyorum.belki zamanınızı alıyorum ama size birkaç soru sormak iStiyorum:
  1- amaç sadece arı sayısını artırmaksa hangi ırkı önerirsiniz?
  2-bu sayıda bir kovandan en fazlA kaç bölme yapılabilir?
  3-ANA ARILARI SIZ EN ERKEN NE ZAMAN GÖNDEREBİLİRSİNİZ YA DA MAYIS AYINDA İSTEDİĞMİZ ANDA GÖNDEREBİLİR MİSİNİZ?

  1. Ramazan Bey Rica ederim Birseyler paylaşabiliyorsak ne mutlu bize,amacınız arrılarınızı çoğaltmakta anadolu ırkı kullanmanızı tavsiye ederim ,ama karadeniz bölgesine uyum saglayacak bir ırk değil ,kafkas veya karniyol arısı gibi bal alamazssınız anadolu arısından,anadolu ırkında bal genelde sonbahar mevsiminde cıkarılır cünkü yavruya daha cok önem verir gelişimi cokdaha güzeldir.
   2 :Sorunuza gelelim 10 cıtalık bir koloniden 2veya 3 bölme yapmanız mümkün ,standart bölmeler 3veya 4 cıtadan oluşur 1 ballık 2kapalı yavru veya 2 ballı cıta biriönde diğeri sonda olacak sekilde ve arasına 2 yavrulu cıta,ayarlamayı siz yapabilirsiniz.
   3.Sorunuz:5 ile 15 nisan arası ilk sparişlerimizi dagıtıyoruz mayıs ayı itibarıyla istediğiniz zaman ana arılarınızı gönderebiliriz.
   Spariş verip kaç adet ana arı ihtiyacınız varsa yazdırmanız yeterli olacaktır…
   Teşekkürler

   1. KARNIYOL ARISI İÇİN SIRLAMA YAPMIYO DİYORLAR. SIR YAPMIYORSA ÇERÇEVEDEN DE BAL AKMASI OLUR. BU KONU HAKKINDAKI GÖRÜŞÜNÜZ NE OLABILIR ….

 10. Ankara için hangi ırkı önerirsiniz…paket arıları elden alma imkanı var mı.

  1. Hakan Bey Ankara için ideal ana arı ırkı karniyol veya kafkas f1 dir,malesef 2014 yılı için paket arı kontenjanlarımız dolmuştur .

 11. Manısa bolgesınd arıcılık yapmaktayım ana arı almak stıyorum ama hangı cıns ana arı alayım bır tavsıyedE bulunursanız, bırde fıyatını bıldırırsnız sevınırım calısmalarınızda basarılar dılerım

  1. Yalcın Balcı Öncelikle Teşekkür ederim,Manisa Bölgesine Uyumlu arı Irkı Karniyol veya anadolu arısı Fiyatlarımız standart her ırk için 27 tl

 12. çukurovada sabit arıcılık için hangi ırk ana arıyı tercih etmeliyim rakım 125 . özellikle karniyolun uyumu nasıldır. teşekkürler.

  1. Karniyol o bölgede cok rabet görüyor ve vermi gercekten cok güzel karniyol tavsiye ederim.. hasan kuşsu bey

 13. 3 adet kafkas ana arı siparişi vermiştim (karniyol da olabilir). 16.04.2014 tarihinde kargoya verilecekti. ancak 17.04.2014 te yani bugün verileceğini söylediler. cumartesi günü sabahına yetişmesi lazım aksaray’a. kargo takip numarasını verebilir misiniz. şubeye gelince hemen oradan almak için… teşekkürler.

  1. Necip Koçaş ana arılarınız bu gün gönderildi.

 14. bugün ana arı siparişi versem ne zaman gönderebilirsiniz.saygılarımla

  1. En erken pazartesi gönderebilirim erdem bey.

 15. Ben İnegöl den arıcı yusuf hoca,damızlık saf karniyol ana arı şu an elinizde mevcut mu?VE DÖLLENMİŞ OLARAK MI GÖNDERİYORSUNUZ?
  BUGÜN SİPARİŞ VERSEK BİZE NE ZAMAN ULAŞIR? ÖDEMESİ NE ZAMAN VE NASIL OLUYOR ÖDEME KOLAYLIĞI VAR MI?

 16. mERHABA… TEMMUZ ORTASI GIBI ANA ARI GONDEREBILIYOR MUSUNUZ ?

  1. Evet Ahmet Koral Eylül ayının sonuna kadar devam ediyor satışlarımız.

 17. iyi çalışmalar 1 adet karniyol ana arı almak istiyorum aydın iline gelecek ücreti nereye yatırılacak

 18. merhaba karnio ana arı ücretini hesabınıza eft yaptım saygılarımla

  1. 1 adet karniol ana siparişi verdim 25.04.2014 kargoya verilmiş 26.04.2014 günü sabah kargodan anayı sağlam ve şağ olarak teslim aldım iyi sezonlar.

 19. 1 Adet. Ana ari siparişi vermek gönderir misiniz konya

  1. evet reyhan hanım gönderiyoruz.

 20. adana da sabit arıcıyım en uygun ırk olarak italyan düşünüyorum sizce uygunmudur.yazın da ağustosa kadar yaylalarda kalabilirmi saygılar

  1. Avni atilla bey adana için uygun ana arı ırkı bal verimide oldukca güzel ama yağmacılık eğilimi biraz yüksek ,hem gelişimi hemde bölgeye uyumunu göz önüne alırsak karniyol ve italyan ırkı arasında secim yapmalısınız bence. saygılarımla

 21. salam.men azerbaycanda oturuyorum.3 ana ari satin almaq istiyorum.fiyati lutfen dollarla yazin.ana ariyla poketde 5-6 iwlek arida mi olacaq.?.azerbaycana qondere bilersinizmi ve ya gurcustan sinirina en yakin nokta neresine qondere ya men oradan ala bilerem? f-1 varmi karnika? emeyle yazi9n lutfen

  1. Sayın Eldeniz Şuan için malesef türkiye sınırları dısına cıkamıyoruz,ama ilerki zamnlarda tüm izin belgelerimizi aldıktan sonra olabilir inş.

   1. ben turkiyeye qelsem nereye qelimki arilari ala bilim

    1. Türkiyenin neresinde olursanız olun her yere gönderebiliriz eldeniz hocam

 22. Sipariş ettiğim karniyollar geldi tesekkür ederim. Deneyip yorum atarım…

 23. ENVER BEY PAKET ARI SİSTEMİ DEVAM EDİYORMU BEN 5 ADET TEK ÇITALI PAKET ARI ALMAK İSTİYORUM YANINA 1 ADET SAF KAFKAS ANA DAMIZLIK ALACAĞIM.BANA BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ.

  1. Ahmet yavuz malesef pakaet arı satışlarımız mart 15 ile nisan 15 arası devam ediyor.

 24. malatyadan yazıyorum 2 tane karniyol ana arı almak istiyorum acaba mümkün mü

  1. Tabikii Yusuf bey irtibat tlf numamızdan spariş verebilirsiniz.

  2. Tabikii Yusuf bey irtibat tlf numamızdan spariş verebilirsiniz.

 25. merhaba benim 10 sandik arim var ve veriminden menmun deyilim 2-3 tanesinin anasini deyisdirmek istiyorum bizim oralar kirsal kesim ve rakkim 1150 civarinda Konya bolgesi ama afyon daha yakin yani ege bolgeside diyebiliriz ben karniyol ve belfas dusunuyorum ama kafkasida cok met ediyolar sizce hangisi daha verimli olur cevabinizi bekliyorum tesekurler

  1. İbrahim Bey,Konya ve Afyon bölgesi içinse özellikle kafkas f1 kullanmanızı tavsiye ederim rakımıda yüksek ve kışın cokdaha soğuk orası her arı ırkı orda yapamaz ,karniyolda olur karniyol ve kafkas arasında secim yapmalısınız.

 26. kısaca bir karniol ana f1 gönderecektiniz yarın mesaj at dediniz attım ve bir hafta gecti anadan haberyok selamlar

 27. Amasya için (orta karadeniz) sizin arı tavsiyeniz nedir. ben amatör olarak kendim ve ailemin yiyeceği kadar kendi meyve bahçemde arı bakıyorum. mevcut arım yerli anadolu arısı ana arı kafese alınmaz ise sürekli yavruya çalışıyor bal üretimi düşük oluyor yeni bir ana arı alarak yeni bir koloni kurmak istiyorum sizin tavsiyeniz ne olur. katlı bir kovanı bölerek yapmayı düşünüyorum bu işi. ayrıca 1 adet ana arı satışı yapıyormusunuz. bölme işindede tavsiyelerinizi almak istiyorum.teşekkürler…

  1. Alp Osman Bey Özellikle kafkas f1 kullanmanızı tavsiye ederim,Tek Ana Arı da gönderiyoruz Bölme işlemine gelince bölmenizi 2 cıta olarak yapın bir kapalı yavru ,ikincisi ise ballı olacak sekilde en fazla 3 cıta olarak yapın,bölmenizi yaptıktan sonra 2 gün ana arısı bekletin kovanı,burdaki maksat koloninin ana arısı olmadıgını kabullendirmek,2 gün sonra spariş vermiş oldugunuz ana arınızı kek bölümünü acmadan 3 gün bekletip 4 gün cıtaları silkeleyip ana arı yüksüklerini bozup,ana arı kek bölümünü acmanızdır,azami 1 gün içerisinde ana arı kafetsten cıkar ve ana arı yumurta atana kadar ana arı yı kontrol altında tutun sürekli kontrollerini yapın,

 28. selam. 4 adet var Kırklareli- Vize de 1 adet. korniol ana arı siparişi verdim kago takibi için fiş nosunu mail adresime göndermeniz mümkün olurmu. .bu yöre için hangi ırk ana önerirsiniz. arıların ırkını bilmiyorum değişik yerden edindim. iyi bir ırkla değiştirmek istiyorum. teşekkür ederim kolay gelsin

 29. 20/07/2014 tarihinde arını balını süzeceğim GÜÇLÜ olan 2 adet arımı böleceğim (sonbaharda bölmemi önerirmisiniz) + *bu konuda sizin fikriniz de önemli* YETERİNCE gelişim göstermeyen arının anasını ve aşırı şekilde hırçın bir kovanın anasının değiştirmek istiyorum elinizde mevcutsa 1 kafkas 3 karniyol ana arı alırsam hangi tarihte sipariş vermem uygun olur önerilerinizi bekliyorum.

  1. Kemal canseven Bal hasadından sonra yani bu mevsimde yapılan bölmeler,benim nazarımda daha saglıklı,neden diyecek olursanız,kaliteli ana arı mayıs,haziran ve temmuz aylarında çiftleşir,bunun nedeni ise arılıkta erkek arının cok olması ve ana arı çiftleşmeye cıktıgı zaman daha fazla erkek arıyla döllenmesidir,ana arı elimizde mevcut 1 gün öncesinden irtibata gecerseniz yeterli bizim için saygılar …

   1. 3 karniyol 1 kafkas ana arılar geldi;
    bölmüş olduğum arıların bir tanesinde bütün çabama RAĞMEN anayı göremedim bende her 2 kovana da ana verdim
    1 hafta sonraki KONTROLDE gönderdiğiniz ana arı verdiğim kovanda üzerindeki renkli boyadan anlaşılıyor bu tamam
    diğer kovanda bir çok ana memesi olduğu ve bu ana memelerin PARÇALANMIŞ olduğu YAPTIĞIM aramalarda anayı buldum ancak ana üzerindeki RENKLİ boyanın olmadığını MÜSAADE ettim şimdi bu ana önceden var idiyse ana memesi niye yaptı ? sizin gönderdiğiniz ise üstünde boya niye yok ? bir diğer sorum karniyol analı arılar daha çok gezgici arılar için deniliyor bu konuda bilgi verirmisiniz ?

    1. Kemal Canseven-Ana arı koloniye kabul olduktan sonra kovan ucusu yapıp döner ve o esnada arı kuşu kapabilir yanlıslıkla baska kovana girebilir,bu iki ihtimali göz önüne almak lazım,2.ci sorunuza gelince ana arı kabul olmus demekki,ana arı memelerini bozmuş parçalamıs,ve bazen ana arı üzerindeki boya arılar temizleyebiliyor taze oldugu için,3 sorunuza gelince karniyol arısı gezginci arıcılar için değil sadece sabit arıcılık yapan bölgelerdede cok uyumlu..saygılarımla

 30. Merhaba ben ankara beypazarindan boluya doğru uzanan bir koridorda gezginci aricilik yapmak için ipart a proje hazirladim mart sonunda 200 kovan kadar ari alman lazim fakat bu iklim sartlarina hangi irk ari alacagima karar veremedim bana ari itki ve temini konusunda yardimci olursaniz çoksevinirim tteşekkürler.

 31. Merhabalar ben uşaktan yazıyorum. baharda 30-35 adet arası karniyol ana alıp arılarımın hepsini karniyole çevirmek istiyorum . acaba 1 nisan 2015 te anaları teslim etmeniz mümkün olurmu kovanlar güçlenmeden analarını değiştirip bal mevsimine yetişmeleri gerekiyor. iyi çalışmalar.

  1. Merhabalar Ali Çoban Ana arıların istediğiniz tarihte Elinizde olması için, subat,mart ayı içerisinde ,irtibat telefon numaramızdan bize ulaşıp ,sparişlerinizi yazdırabilirsiniz, ana arı dagıtımımız ,hava kosulları elverişli olursa 1 Nisan 2015 te dagıtıma baslanılacaktır..Saygılarımla

 32. İYİ GÜNLER BİZ ARICILIK İŞİNE GİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ G.ANTEP -K.MARAŞ YORESINDE ILK ETAPTA 100 KOVAN İLE BAŞLAMAK ISTIYORUZ BIZ KOVANLARI ALSAK YADA SIZ KOVANLARLA BERABER GONDERSENIZ BIZE BUNUN MALİYETİ NE KADAR OLUR ILK ETAPTA 100 TANE KOVANLA BAŞLAMAK ISTIYORUZ CEVAPLARINIZI BEKLIYORUM SAYGILAR.

 33. Toptan kestane bali satmak istiyorum alicisina duyrulur ( 35tenk.)kadar

 34. BAYBURT İÇİN HANGİ IRKI ÖNERİRSİNİZ. BEŞ TANE BELFASTIM VAR AMA BAL PEK FAZLA ALAMADIM. ANALARINI DEĞİŞMEYİ DÜŞÜNÜYORUM RAKIM 1500-2000 ARASI.BİDE PAKET ARI ALMA İMKANIMIZ VARMIDIR ?

  1. Mesut bey Belfast Hibrit bir arı ırkıdır bal verimi düşük genelde arı çoğaltmak için uygundur ,ben size karniyol yada karpat arısı tavsiye ederim. saygılarımla

   1. bayram bey cepten ulaşmamız sıkıntı olur mu sizin açınızdan? şimdiden teşekkürler 🙂

    1. Hayır mesut bey 7/24 saat telefonumuz acık irtibat telefon bırakırsanız arıyabilirim sizi.

 35. Bayram bey Merhabalar. 1200 rakım İç anadolu da anadolu mu karniyol mü sizce.

  1. Serkan Şimşek Bey İç Anadolu bölgesi için her iki ırkta uyum saglar

 36. Karniyol ana ari veya f1 istiyorum.5adet.mayis-2015’te elimde olobilirmi.Karniyol arısının sakinliğine bayılıyorum ,çanakkale bölgesine uyum saglarmı?

  1. Mehmet akın bey canakkale bölgesine uyum sağlar mart ayı içerisinde bizimle irtibata gecerseniz istediğiniz tarihte göndeririz size saygılarımla

 37. Cevabınız için teşekkür ederim. Erbaa ilçesi rakım 280 civarı, çam ormanları dolu, sabit arıcı…. Birkaç sorum daha olacak, mümkünse. Bölgemde arıcılık yapan bir kaç kişi var ama pek bilgi sahibi değiller. Sadece birisi biraz biliyor. O da fazla tutucu. Değişim yapmıyor. 5 yıl oldu tanışalı hala kafkas kırması bir arı ile çalışıyor. Her geçen yıl bal verimi giderek düştü. Geçen sezonda 3 kg ortalama bal aldı….. Sorum şöyle: Stroplast kovanlar gördüm ama işe yarayıp yaramadığı konusunda fikre ihtiyacım var. Sizce bu kovan türü bal üretimine katkı sağlar mı? Bir de Yığılca arısı diye bir arı ile karşılaştım. Dİğer arı ırklarına göre 2-3 kat daha fazla bal verimine sahip olduğu gibi farklı bilgiler veriyorlar. Sizler bir arıcı olarak bu konu hakkında ne dersiniz? Bir diğer sorum da şu olacak. Kovanlarımdan bazılarına kafkas, bazılarına Karniyol bazılarına İtalyan ana verip, yani değişik arı ırklarını aynı arılıkta aynı sezonda denemek istiyorum. Arı verimlerinin ortalamalarını alıp burası için en güzel ırkı yakalamak istiyorum. Ancak bu uygulamanın zararlı olabileceğinden korkuyorum. Sizce bu uygulama nasıl sonuç verir. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  1. Merhaba Öncelikle Abdullah Bey 280 rakımlı olan bölgelerde ,genellikle belfast ve karniyol öneriyorum,Abdullah bey kafkas arısı çam ve ayciceğinde verimli olmaz pek,sıcaklık değerlerini ve bitki örtüsünü göz önüne alırsanız arasındaki farklı rahatlıkla anlarsınız.
   Kendi bölgenize uyumlu arı ırkı ile çalısmanız yeterli,kovan sadece bir araçtır kovanın bal veriminde size bir faydası olmaz,genç ana arı ve uygun arı ırkı ile çalışmanız size arıcılıkta verimin artmasına önemli bir faktör olusturur.
   Diğer sorunuza gelirsek Siz Arıcılık yapıyorsunuz hazır ana arı kullandıgınız taktirde hiç bir sıkıntı olmaz ,melezleşmeden korktugunuz için aynı arılıkta farklı ırklar barındırmıyor olabilirsiniz,farklı ırklar deneyin ve sizin bölgenizde en verimli ırklarla calısın,
   Yığılca arısı batı karadeniz yöresinin ırkıdır rakımı deniz seviyesinde olan yerlerde pek işlem görmez diye anımsıyorum
   Saygılarımla..

   1. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim

 38. merhabalar sayın admin. elazığdan yazıyorum. arıcılık yapmayı ciddi ciddi düşünüyorum ve yaparsamda paket arı alacağım ve tercihim büyük ihtimalle karniol olacak. babamdan az da olsa deneyimim var.babam uzun yıllar denesede başarılı olamadı. kovan sayısı 30 a çıkıp sıfıra düşüyor her yıl. sormak istediğim bu bölgeye uygun bir ırkmıdır karniyol? ve ortalama bir sezonda bal ortalaması nedir? şimdiden teşekkürler

  1. Merhaba Cuma Doruk Elazıg bölgesi için uyumlu bir ırktır karniyol iklim sartlarımız aynı hemen hemen ve bal dönemine gelecek olursak hersey nasip kısmet ama sezon iyi giderse kovan bası en düşük 20 kg saf bal elde edersiniz. sayglarımla

 39. Ben Bulgaristanliyim Deli ormanli RAZGRADTAN sizden kafkasf1 ana ari almak istiyorum sizdje bizim iklime uygun olur mu 300 metre rakimli bolgemiz.Edirneye gonderebilirmisiniz ben orada beklerim kargoyu merkezde boyle bir yoldjuluk kaldirir mi ana ari.En erken ne zaman gonderirsiniz cevap bekliyorum,martin sonunda olur mu.Saygilarla NERMI

  1. Merhaba Nermi Djambaz Saf kafkas için pek uyumlu olmaz ama kafkas melezi yada karniyol tavsiye ederim ,nisan ve mayıs ayı içinde yogun oldugumuz için ön sparişin olması lazım,türkiyenin hertarafına gönderiyoruz istedidğiniz yerden aldırabilirsiniz. saygılarımla

 40. Tesekur ettim cevabiniza ve tavsienize ona uyadjam ve 5 adet karniyol ana arisi siparis ediyorum .On odemem gerekiyor mu mardin son haftasina istiyorum sizin gonderme imkyaniniz var mi.Mart ayinin son haftasi gonderirseniz ben size adres bildiredjem.SAYGILARIMLA CEVAP BEKLIYORUM?

  1. Mermi Djambaz mart ayının son haftası satışımız yok en erken Nisan ayının ilk haftası olacaktır,spraiş sıralamasına göre dagıtımımız olacaktır, Nisan ın ilk haftasında istiyorsanız banka bilgilerimizden istediğiniz ana arı miktarı kaç ise ödeme yapmanız gerekiyor,

 41. sivasta arıcılık yapmak istiyorum rakım 1500 hangi arı ırkını tavsiye edersiniz bulunduğum bölge sulak ama bitki örtüsü makiden oluşuyor ayrıca tavsiye ettiğiniz arıları sipariş etsek ne kadar zamanda elimize ulaşır ve sıfırdan kovan yapmak için en az kaç çerçeveli koloni sipariş vermek gerekir ilginiz için şimdiden teşekkürler

  1. Şaban bey Sivas bölgesi için karniyol yada kafkas f1 tavsiye ederim,paket arı olarak istiyorsanız Nisan 15 de gönderebliriz spariş gecerseniz.Ama ana arı için spariş verecekseniz nisan 1 ile 5 arasında hava kosullarının elverişli gitmesiyle satıslarımız spariş sıralamasına göre dagıtımımız olacaktır
   Saygılarımla

 42. Merhaba enver bey ben adananin saimbeyli ilÇesinde yaşıyorum size bal satımı yapmak istiyorum bende portakal,mezla,kekik,ve mezla balı bulunmaktadır telefon numaram …

 43. enver abi mail atmıssın . ben bayburttan mesut ana arı almayacam abi paket arı alacağım telden geçen görüşmüştük selamlar abi kolay gelsin.

 44. merhabalar enver bey bende son 15 adet teneke bal kaldı perakende satmak istemiyorum. bu son mahsullümü toptan satmak istiyorum balın kalitesini soracak olursanız sizde biliyorsunuz ki kimse yoğurduna ekşi demez alıp tatmadan sizde bilemezsiniz.

 45. enver bey ben balıkesirgönen ilcesin de 3 yıl önce arıya başladım idialim en az 300 kolani yapmak bu bölgeye hangi ırkı tavsiye edersiniz ben anadolu ırkı almak istiyorum
  verim alabilirmiyim sizde anadolu ırkı varmı şuanda benim analarım karniyol.
  teşekürler saygılar

 46. İzmir/Urla bölgesine Karniyol arısı uyar mı? 2 ADET ŞU AN SİPARİŞ VERSEM KAÇ GÜN SONRA ALABİLİRİM?

  1. Nazmi Akarçay İzmir bölgesi için uyumludur karniyol arısı 2 adet 5 çıtalık arı 220 Tl ödemey yapıldıgı taktirde Bir hafta içinde kargonuz çıkar.

 47. paket Arıcılıkta çıta boyutlarınız nedir ? kovanıyla ve katı ile de gönderiyormusunuz?

 48. merhaba. çıta boyutlarınız kaça kaçtır ?

  1. Çoskun Bey 22.5 a 47.5 cıta boyutlarımız

 49. SLM KOLAY GELSİN KAHRAMANMARAŞTAN YAZIYORUM K.MARAŞA HANGİ ARI IRKI UYGUNDUR .BİLGİLENDİRİRSENİZ.MEMNUN OLURUM.ŞU AN KAFKAF MELEZİLE ÇALIŞIYORUM.AMA İSTEDİĞİMİZ BALI ALAMIYORUZ.BİRAZ SALDIRGANLIĞIDA VAR

  1. Şahins Kahramanmaras için Karniyol Ve Kafkas posof eko tip arı ırkı daha güzel uyum saglar

 50. MERHABa ben erkenek’ten yazıyorum 10 ar çita 2 kovan Arım var BELFAST bunu bölmeyi düşünüyorum erkenek e hangi ana Ariyi onerirsiniz sadece boldugumemi yoksa eski kovankardaki ANa ARIYIDAMi degistirmeliyim

 51. s.a.enver bey geçen yıl sizden 2 adet f1 karniyol ana arı aldım arının gelişiminden çok memnun kaldım. bu yıl sizden damızlık karniyol ana almak istiyorum.damızlık karniyol satışınız varmıdır.varsa bu ana arılar suni tohumlanmış ana arımıdır.teşekkürler.

  1. İrtibata gecin sinan bey yardımcı olmaya calısayım damızlıklar suni tohumlama olur.

 52. IYI GUNLER ONCELIKLE RUSYADAN YAZIYORUM BIZ SIBIRYA TARAFINDAN ALTAY BOLGESINDEYIZ BAL FABRIKAMIZ VARDIR %100 ORJINAL BAL SATMAK ISTIYORUZ TUM BELGELER MEVCUTTUR BALDA HIC BIR KARISIM BULUNMAMAKTADIR. TUM DENEYLER TESTLER YAPABILIRSINIZ YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIZ.

 53. BEN ŞANLIURFA DAN YAZIYORUM BİZİM BÖLGEYE HANGİ ANA ARI UYAR

  1. Erdal bey belfast ve karniyol arısı uyum saglar

 54. Enver bey şu aras kargo ile gönderimlerden vaz geçin lütfen. Perşembe günü yolladığınız karniyol hala yolda görünüyor TABİ HAYATTA KALDI İSE ve firmayı 3 gündür arıyorum. Cevap sadece yolda.

  1. Ramazan bey diğer firmalar cok daha kötü ana arıyı posete koyuyorlar en ideal kargo aras kargo söförler yolda su veriyor cok arada da olsa böyle aksilikler oluyor ana arınızı tekrardan gönderdim Kusura bakmayın saygılarımla..

 55. AFYONDA ARICILIK YAPMAK İSTİYORUM. HANGİ IRKI TAVSIYE EDERSINIZ AYRICA. EN AZ KAÇ ADET ALMAK ZORUNDAYIZ ANA ARIYI VEYA ÇITA OLARAK SAYGILARIMLA

  1. İsmail bey Karniyol ve anadolu ırkı güzel uyum saglar o bölgeye

 56. kolay gelsin carniol ırkını suni tohumlama ilemi yapıyorsunuz.birde yine carniolda ogul meyıl durumu için ıslah edilmiştir demişsiniz anlayamadım acıklarsanız sevınırım

 57. .bırde coarnıolda 2 kat kuluckalık kullanılması durumunda 2 katın ustune ana arı ızgarası koyulması gerkırmı

 58. su an arı almak istiyorum paket arı alabilirmiyim

  1. Eylül ayında baslayacak paket arı sparişimiz ve erken ilk baharda mart nisan ayında

 59. selamın aleyküm ben ankara yöresinde 1400 rakımda hangi arı ırkını tercih etmeliyim karniyol mu kafkafmı lütfen yardımcı olurmusunuz

  1. Onur Karlı Bey Karniyol,Anadolu ırkını öneririm size.

   1. Merhabalar aynı arı irkindan bende almak istiyorum nasil alabilirim Teşekkürler

 60. teymin edebilirmiyiz acaba sizden fiyatları nedir

  1. Tabikii Onur bey iletişime gecip adres bilgilerinizi bırakın göonderelim.

 61. IYI günler ORDU DAN yazıyorum BAL sektöründe YENIYIM BURDA töreninde katkısı KESTANE balı üretmeye çalışıyoruz ANCAK BUNU TOPLU OLARAK ALACAK OLAN FIRMALAR KIMLER ADMIN BEY YARDIMCI OLURMUSUNUZ Teşekkürler

 62. Enver Bey inebolu da arıcılık yapmak ve kestane bali üretmek istiyorum, hangi cins ten başlamalıyız buraya kargonuz varmı teşekkür ederim.

  1. Sayın Yücel Yaşar Kafkas ve Karniyol ırkı Kullanmanızı Tavsiye Ederim,Türkiyenin her bölgesine Ana arı ve Paket arı sevkiyatımız Mevcuttur ,Saygılarımla

 63. Ari propolisi kendi urununuz mudur? Saflik durumu nedir?

  1. Sayın Hasan Yazı Satışını yaptıgımız Her Ürün kendi imalatımızdır.Saflık Derecesine Gelınce Organik Üretim Yapıyoruz. Saygılarımla

 64. adıyamanda arıcılık yapmak istiyorum, hangi arı çeşidi ile başlamam lazım ve 10 tane koloni (10 sandık) ile başlamak istiyorum kaç tane ana arı almam lazım?
  bu konuda bana yardımcı olurmuusnuz?

  1. Ahmet Bey Arıcılığa başlamak için ilk etapta cok azda olsa ,arıcılık hakkında biraz bilginizin olması lazım,ve ana arı değil Koloni seklinde Arılıga baslamanız lazım en Fazla 2 tane koloniyle baslayıp ,hem bu konuda deneyim yapmıs olursunuz ,hemde risk almazssınız… Saygılarımla

 65. Ben nisan ayinda 5 paket 3er çerçevelik arı almak istiyorum toplamda kaç tl olur.ve kargo ücreti ne kadar birde nisan ayinin 15 de sipariş verirsem ne zaman bana gelir teşekkurler ….

  1. Burak Bey Paket arı satışımız Nisnın İlk haftası Başlayacaktır,Fiyatlarımızda Bir değişiklik Olmayacaktır. Subat Mart Ayı içinde İrtibata Gecerseniz Yardımcı olmaya Çalısırım … Saygılarımla

 66. selam.. van CALDIRANDA ARICILIĞA BAŞLAMAK İSTİYORUM BANA YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ ? KIŞIN EKSİ 40 I BULUYOR HAVA SICAKLIĞI VE RAKIM 1500 LERDEDİR. YARDIMCI OLURSANIZ COK SEVİNİRİM
  hangi ırkla nasıl ve ne şekilde başlayabilrim

  1. Cesim Bey Van Bölgesi için Belfast Anadolu ve Kafkas arı Irkını Kullanmalısınız,ve arıcılıga yenı baslayacak olan arkadaslarımız için Elimizden gelenin Fazlasını Yapmaya Hazırız, Saygılarımla

 67. MERHABA ELİMDE 200 KG KADAR ERZİNCAN GEVEN BALI BULUNMAKTA BUNLARI SATMAK İSTİYORUM YARDIMLARINIZA İHTİYACIM VAR.

 68. BEN KAYSERİ AKKIŞLA İLÇESİNDE YAŞIYORUM PAKET ARI ALIP DENEMEK İSTİYORUM KAYSERİYE HANGİ IRK ARI UYGUN OLUR BEN 10 ÇITA ALMAK İSTİYORUM PAKET ARININ İÇİNDE ANA ARILAR OLUYORMU PTEKLER YAVRULUMU ARI NAKLİYE SIRASINDA ZARAR GÖRÜRSE BİZE YARDIMCI OLURMUSUNUZ ÖDEME NASIL OLAÇAK

  1. Adem Bey ,Kayseri Bölgesine Uyumlu Arı ırkı Kafkas Anadolu ve Karniyol Irkıdır,Paket Arının İçerisinde Evet Ana arı Mevcut,10 Çıtalık Paket Arının İçinde 6 veya 7 Kapalı Yavru 1 Tane Pupa 1 Adet Günlük Yumurta Mevcuttr,Yani Arının standart Yavru Mevcudu Böyle Olması Gerekir.. Naklıye Esnasında Her Türlü Garantiyi Veriyoruz.Bizimle İrtibata Gecerseniz ,Detaylı Olarak Bilgi verebilirim Size. Saygılarımla

 69. Selamün aleyküm.Ben egzama hastalığı ile senelerdir mücadele eden bir kardeşinizim.Denemedğim yöntem neredeyse kalmadı.Bağışıklık sistemi zayıflığından oluyormuş.ARI POLENİ ÇOK İYİ GELİYORMUŞ.BANA YARIM KİLO KADAR POLEN GÖNDEREBİLİRMİSİNİZ.ÜCRETİ NEYSE HESABINIZA YATIRAYIM.KOLAY GELSİN.(KLAVYE ARIZALIYDI SADECE BÜYÜK HARF YAZIYOR)

  1. Hüseyin Bey Öncelikle Çok Geçmiş Olsun,Adres Bilgilerinizi Gönderirseniz Size Yardımcı Olmaya Çalışırım.

 70. Diyarbakır dayaşıyorum hangi arı ırkı tavsiye eder siniz

  1. Murat Aksoy Kafkas Anadolu ve Karniyol Irkı Tavsiye ederim. Saygılarımla

  2. Muray Aksoy 3 ırkta uyum saglar bu ırklar ıcınde tercih yapabilirsiniz.karniyol tavsiye ederim.

 71. Kırıkkalede yaşıyorum. hangi arı ırkını tavsiye edersiniz. Amatör olarak yapmak istiyorum. en az kaç çıta almam lazım. saygılarımla.

  1. Yasar Karabay Anadolu ırkı tavsiye ederim .

 72. Kardeş ben ana arı siparişi versem hakkari için en uysal arı hangisi

  1. Arf bey hakkari için ideal ırk kafnıyol kafkas posov ve anadolu ırkıdır.

 73. saYın admin, ben arıcılık yapmak istiyorum. van’ın 2400 rakımlı bir köyünde yaşıyorum. bu rakımda hangi arı ırkı uyum sağlar? yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler.

  1. Salih Bey Van bölgesi için en uyumlu ırk kafkas posof karnıyor arısı ve belfaks tır.

 74. Sayın admin, aracılığı yeni başlayacağım. Her halde koloni ile başlamam gerekiyor. Sizde koloni fiyatları kaç TL? Yardımcı olabilir misiniz?

  1. Mehmet Bey Paket arıcılık Kategorımızden detaylı bılgı edinebilirsiniz.

 75. sayın admin paket arı alacağım yalnız ödemeyi şimdi yapıp nisanda teslim almak beni biraz düşündürüyor. Açıkçası çekiniyorum.

  1. Oguzhan Bey Çekınıyor olmakta haklısınız,Fakat yıllardır bu sektörun içerisindeyız.Biz Üreticiyiz Bu işin Ticari boyutuna bakmıyoruz.Sorun Sorusturun,Hangı bölgeden arıyorsanız size referans ta verebılıriz.Ama yuzyuze alabılecegınız bır yerden almayı deneyın.Bu sekılde zan Altına Gırmemıs Oluruz.Saygılarımla.

 76. merhaba,
  antalya merkez için hangi ırkı tavsiye edersiniz acaba?

  1. Özkan Bey Antalya İçin İtalyan ,Bekfast ve Anadolu Irkı öneririm size

 77. paket aRı olarak bu ırklardan koloni satın alabilir miyim? yoksa sadece kafkas ve karniyol mu paket satılıyor? Eğer öyleyse, acaba karniyol koloniye italyan ana verip gönderiyor musunuz?

  1. Özkan Bey Istedıgınız Arı ırkını Paket Olarak Gonderıyoruz.

 78. merhabalar, satılık 200 adet 5 ve 6 çıtalı arım var, fiyat olarak ne verirsiniz, şanlıurfa bölgesinde toplu satmayı düşünüyorum.

  1. Ali Bey bizi Ararmısınız.

   1. Bana en uysal arı ırkını söylemeniz mümkün mü?Rica ediyorum.hangisini tavsiye edersiniz.uysal olma durumuna göre cevap verebilirseniz sevinirim.saygılarımla.

    1. Ahmet Bey en uyusal ırk karniyol ve italyan ırkıdır.

 79. Diyarbakır da askerlik yaparken bir abimiz bulup kovana almıştı.sarıya yakın yada öyleydi bilmiyorum ama gerçekten çok uysaldı.bu sebeple sordum.Yinede en uysalı hangisi ise cevabınızı bekliyorum lütfen.üstteki mesajda bana bana ait.ben adıyamandayım.

 80. trabzona hangi ırk arıyı tavsiye edersiniz

  1. Nejdet bey Ari üretimimiz adana,adıyaman ve ankara bölgesi,Karadeniz bölgesi için Kafkas,karniyol daha uyumludur.

 81. 1 paket 7 çıtalı arı gönderiyor musunuz Malatya

 82. Ana arı siparişinde sayı adeti önemli mi yani 1 tane anaarı istesem gönderilirmi? manisaya kargo ne kadar tutar ve hangi kargoyla çalışıyosunuz?şimdi sipariş geçersem nisanın kaçı gibi elimde olur? iyi Çalışmalar

 83. Hesap numarası nı verebilirmisiniz bu gün sipariş versem ne zaman gelir bi cevap yazarsanız

  1. Mehmet Bey Banka hesaplarımız sitemizde mevcuttur.Dagıtımlarımız spariş sıralamasına göre olacaktır saygılarımla

 84. öncelikle işlerinizde hayırlı ve bereketli bir yıl geçirmenizi diliyorum. kısmet olursa sizlerden italyan ırkı ana arı almak istiyorum. arılarım yazlı kışlı çukurova bölgesindedir.(120-780 rakımlı) 1- öncelikle italyan ırkının bu bölgeye tepkimesi acaba nasıl olur. 2- hangi ayda alabilirim 3- alacağım anaların f1 olduğunu garanti ediyor musunuz? çalışmalarınızda başarılar diler Sizleri Allah’a emanet ederim.

  1. Merhaba Hakan İpek ,İtalyan arısı akdeniz iklim yapısına cok uygun bir arı ırkıdır,Nisan 5 ile 10 arasında İlk ana arı sparşlerimizi dagıtmaya baslayacagız,3. sorunuz gelirsek ,biz damızlıktan aldıgımız birinci kusak ana arıüretiyoruz yani f1 üretiyoruz melez degıl saygılarımla

 85. Posta çeki yazıyor o hesap numarası değilmi 5 ÇıTALI paket 220 7 ÇıTALI paket 260 değilmi birde göndereceğiniz arıların ana arı ları 2016 yılı ana arıları mı

  1. Birde hesaba para yaptırdıktan sonra sizi mi arıcaz arının ırkını ve adresi söylemek için

 86. iyi günler arkadaşım bana saf italyan ana lazım 10 adet nasıl teslim alırım ve nasıl ödeme yaparım osmaniyeden irfan

 87. karniol ana almak istiyorum size nasıl ulaşcaz

 88. birde 5 tane ana ari almak şartı var benim birtaneye ihtiyacim varsa ? Dört taneyi ne yapıcaZ ?

 89. bana 2 adet ana arı lazım nsıl sipariş vercem çorum iskilip gönderim yaparmısınız fiyat nedir

 90. selamun aleyküm bayram arıcılık başka bir internet sitesinden 15 adet ana arı aldım karniyol istedim kafkas melezi gönderdiler memnun kalmadım siz ana arıları boyalı mı gönderiyorsunuz malesef onlar boyamamış hayırlısı bakalım bilecik te arılarım rakım 650 civarı sizce iş yapar mı inşallah sizden de alıp denemek hizmetinizi görmek istıyorum bi de baharda ne zaman ana arı satışlarını başlatıyorsunuz.sizce 650 rakımda kafkas melezi verimli olur mu

  1. Sayın Yılmaz Arslan Ana arılarımız o yılın rengi ile boyanmaktadır.bilecik bölgesine kafkas melezi işlem yapar,fakat o bölge için anadolu ırkını veya karniyol kullanmanızı tavsiye ederim. Saygılarımla

 91. teşekkür ederim gelecek baharda sizden 20 adet ana arı alacağım

 92. selam ben erzurum askalede aricicilik yapmak istiyorum bu bolge icin en uygun ari irki hangisidir teşekkürler

  1. Sayın Erkan Coşkun Bey Erzurum bölgesi için kafkas fosof eko tipi ve karniyol her iki ırkta uyum saglar.

 93. teşekkürler sn admin biź burada genelde kafkas meleźi kullanıyoruz fakat cok saldırgan .Bu arılara karniol ana versek nasil bir ırk ortaya çıkar randıman lı olurmu. zaten su an pek olmazda sonbaharda anaları degıstirmeyi düşünüyorum

 94. Iyi Gunler
  Ben organik arisutu almak istiyorum iletisim kurabilecegim bir telefon numarasi Adres veya email yoLlayabilirmisiniz

 95. selam 2 adet italyan, 2 adet anadolu, 2 adet karniyol siparişi verecektim

  osmaniye düziçi ilçesi yurt içi ve araskargo var

  1. Davut bey ana arılarınız kargoya teslim edilmiştir saygılarımla

 96. Vana ana arı istesek yollarmısınız fiatlarınızı yazarmısınız selamlar

  1. Türkiyenın her bölgesine ana arı gönderimi yapıyoruz Enver Bey FİYATLARIMIZ ana sayfada mevcuttur.

 97. Herkese selamlar,
  Size sormak istiyorum, belfast arisi yani buckfast arisin
  üretim formulu bruder adam tarafindan sakli tutularak üretimi
  gizlenen bir sekilde sadece 2 kiside var iken,
  bizim memlekette uretilen ve satilan Arilar nasil oluyor da
  belfast adini aliyor. Ve üretilen bu analardan alinan buckfastlar
  Nasil bir perfanmans sergiliyor, bu konuda bana bilgi iletebilir misiniz.

  1. Merhaba erhan bey belfast arı hibrit bır arı ırkıdır, bır gecmısı yoktur.buckfast arısının olusabılmesı ıcın bır gen havuzunun oluşturulması gerekıyor.turkıyede hıcbır firma ve sahıs bunun üretimini yapmamaktadır,gen havuzunun olusabılmesı için 20 yıllık titiz bir calısma gerektırılıyor.Belfast arısı ana hattı İtalyan baba hattı karnıyol dur.tabi turkiyede baba hattı Kafkas karnıyol anadolu yıgılca olabılıyor işin kötü tarafı bu

 98. Adıyaman nın hangi bölgesinde ana arı üretimi yapılmaktadır hangi ırk bende Adıyaman liyim sincik te ziyaret etmek istiyorum

 99. İletişim numaranızı Yazar mısınız???

 100. Karniyol ana arı sipariş vermek istiyorum

 101. SLM HOBI ARICILIK YAPMAKTAYIM YIĞILCA ARISI AMAK ISTIYORUM 1 KOVAN NASIL TEMIN EDEBILIRIM

 102. Varrua ilacı alacağım iletişim numarasını alabilirmiyim

 103. Salam.
  Karniyol arisi isteyirem. azerbaycana sifaris mumkundurmu sizde? qiymeti neceyedir? zehmet olmasa melumat vererdiz.

 104. Saf kan anadolu anasi ve kovanli arniz NEKADAR.Fiyatini yazarsan sevinirim. Iyi çalışmalar.

 105. ANKARA BÖLGESİNDE HANKİ ARI IRKIUYUMLU OLUR BELFAST KARNİYOL CİNSİ UYUMLUMUDUR ARI ALMAK SİPARİŞ VERECEM

  1. Belfastarı ırkıuyumlumudur

 106. Sizinle nasıl görüşebiliriz.İletisim numarası bulamadım.

 107. Kolay gelsin
  Ana arı almak istiyorum en az kaç tane gönderim yapıyorsunuz.gönderimler hangi kargoyla gönderiliyor ve gönderimler ne zaman başlıyor.tş

 108. Sayın admin on,
  adınızı bilmediğim için böyle hitap ediyorum. Ben emekli öğretmenim.Adana’da bulunuyorum. öğretmenliğim döneminde(1991-1998 arasında) 7 yıl kadar arıcılık yaptım. Şartlar gereği bırakmak zorunda kalmıştım. Geçen yıl (2016 Nisan ayında bir arıcı arkadaştan 10 kovan arı alarak yeniden başladım.şu an 31 kovan arım var. 60 yeni kovan yaptırdım. Bu kovanları bu yıl doldurmayı planlıyorum.yaptığım araştırmalara göre karniyol arısını herkes beğeniyor. ben de karniyol f1 ana alıp bölmelere vermeyi düşünüyorum.önce 30 adet, alayım diyorum.
  -belki ilk 30 dan sonra bir 30 daha alabilirim. biraz ikram olabilir mi?
  -bu günlerde ödemeyi yapsam nisan içerisinde analar elime geçer mi?
  -ŞU GÜNLERDE SANIRIM ADANA’DASINIZ. MÜMKÜNSE TANIŞMAK; MAHSURU OLMAZSA ARILIĞNIZI ZİYARET ETMEK İSTERİM.
  tez cevap verebilirseniz sevinirim.
  sAYGILAR, KOLAY GELSİN.

  1. Sayın Mustafa ışık hocam şuan Hatay bolgsindeyiz irtibat numaralarimizdan bizlere ulaşabilirsiniz.

 109. Paket ari siparisi verecegim Nigde iline teslimat varmi gonderimler kargoylami bir paket ari siparisi aliyormusunuz.

  1. Serdar Bey Niğde Yozgat Çorum ve Kastamonu bölgesine dagitimlarimiz yapılmaktadır.

 110. İrtibat numaranız nedir acaba.bide ana arılar en erken nezaman gönderilmeye baslar

 111. İyi günler osmaniye’ye karniyol ana arı sipariş etmek istiyorum tedarik süresi kaç gün bugün sipariş etsem kaç gün içerisinde ulaşır.

 112. İyi çalılmalar ben afyondan yazıyorum karniyol arı afyonda olurmu ve kovan lık arı alsam kaç tl ye alabilirim cevap verirseniz sevinirim

 113. Merhaba. 2 kovan arılı vs satın almak istiyorum. Kütahya emet ilçesine ne zaman gönderim oluyor

 114. Silkme arıların cinsi ne acaba ve bir soru daha italyanmı daha uysal karniyol F1 dediklerimi

 115. Paket ari siparişi vermiştim. Ne zaman ulaşır acaba

 116. Bugün ana arı sipariş versek (Trabzon’a) ne zaman gönderebilirsiniz?

  1. 2 is gunu icerisinde elinizde olur

 117. Merhaba sayın admin,

  paket arı satışınız halen devam ediyor mu, fiyatlar halen aynı mı?

  bir de paket arıyı kargoyla mı yolluyorsunuz?

  teşekkürler.

 118. Merhaba
  Ankara’da 1150 rakım için kafkas mi karniyon mu önerirsiniz

 119. Silkme ari istesem 4 cerceve Trabzona gonderir misiniz. Kac gunde elimde olur.

 120. Afyon köroğlu sedir ve kekik balı saf satmak istiyorum 30 teneke 28,29 kg teneke en az teneke 500 tl PEŞİN

 121. bir evin aşağıdan iptal edilmiş bacasına bir arı yerleşmiş arıyı almak istiyorum nasıl alırım boyla bir arının kovana almazamanı varmıdır bana yardımcı olurmusunuz

 122. öNCELİKLE SELAMUN ALEYKUM kardeşim 5 kovan arım var 2 tanesi sağlıklı ve iyi ancak 3 kovanım zayıf sanırım ana arılarımda öldü 3 tane ana arı almak istiyorum Sivas merkeze bağlı köyümde besliyorum arılarımı bu bölge için en uygun arı cinsi hangisidir ve sizce 3 zayıf anasız kovanı tek kovanda birleştirip 1 ana arı alıp beslemem mi uygundur yoksa 3 une ayrı 3 ana arı alıp beslemem mi malum sivas hava şartlarında yazın cogunu geride bıraktık havalar soguyana kadar simdi alacağım ana arı koloniyi yeterince geliştire bilir mi şimdiden teşekkür ederim.

 123. Karniyol ırkı sıfır kovan 10 ÇITA paket arı almak istiyorum Eylül ayında satışıniz varmı sipariş versek ne zaman gönderirsiniz.

 124. Siparişi bugün verdim ne zaman gelir enver bey

 125. TOPTAN BAL SATMAK İSTİYORUM.. KOCAELİ BAŞİSKELE KESTANE ORMANINDA KATKISIZ ÜRETİM YAPILDI. 450 KG kestane balı ELİMDE VAR.BU KONUDA YARDIMCI OLURMUSUNUZ.

 126. BİR MİKTAR KESTANE BALIMIZ MEVCUT. ALMAYI DÜŞÜNÜRMÜSÜNÜZ

 127. Selamun aleykum
  Sipariş versek pariyi şubatta yatirsak olurmu
  Anaariyi ayri mi almamiz gerekiyo
  Siparis versek sonra bidaha sipariş versek olurmu

  1. Ali Bey Sparişinizi gecip ödemeyi ne kadar erken yaparsanız paket arınız erken tarıhlerde elınıze gecer,paket arının içinde ana arısı mevcuttur.

 128. merhaba kayseride erciyesin eteklerinde 1200 rakımda arıcılık yapmak istiyorum hangi ırkı tavsiye edersiniz ?

  1. Onur Bey Kayseri Bölgesi için En ideal ırk Kafkas Melezi ve Karniyol arı ırkıdır. Başarılar dilerim.

 129. Bende sipariş vermek istiyorum ama size nasıl guvenecegim 5 ana arı istiyorum ama suni tohumlama ağrılardan bilgi verir misiniz bu konu hakkında 05559688696

  1. Kafkas irki

 130. efendim ben elazığdan bölgeye uygun hangi anayı tercih edersiniz şimdi yığılca yeni çıkmış uysal arıymış sizin fikrinizi almak istiyorum teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir