Ana Arı

ana arılarAna arı

Ana arı,Karniyol Kafkas Belfast  arı ırkları,Bir koloni’nin Sürürülebiliyor olması,O kovanın Kraliçe arısına bağlıdır,Kovanda ana arı yoksa ,Mevcut kovan Yok olup Gider,Yüksek verim ve arı ırkının devamı için Kraliçe arı Sarttır.

Kaliteli bir verim almanız gerekiyorsa bunun yolu,bölgeye uyumlu genç kraliçe arılardan geçmektedir,Türkiyede yoğun olarak Karniyol kafkas anadolu ve belfast arısı kullanılmaktadır.

Kraliçe Arı Nedir?

Kraliçe arı Koloni içerisinde bulunan en önemli arı bireylerinden sayılmaktadır.Arı’nın yaşamını sürdürebilmesi için yavru polpülasyonunu devam ettirmek,Ana arı’nın yumurta atma özelliğine sahip olmasından geçmektedir.Kısacası kraliçe arı,kovan içerisindeki düzeni sağlayan,yumurta atarak arı’nın çoğalmasını,gelişmesini ve bal verimine kadar olan süreçteki en önemli arı bireyine Kraliçe  arı denir.

Ana Arı Özellikleri

Kraliçe arı ırkları ve özellikleri hakkında bilgi verecek olursak,Dünyanın Herbir bir yerinde Binlerce Arı ırkı vardır,Fakat herbirinin farklı özellikleri ve coğrafi yapısı nedeniyle verimli olmayabiliyor. Kraliçe arı kolonideki en önemli bireylerden bitanesidir,Koloninin yasam sürdürülebilmesi ve arıcının gelir kaynağını doğrudan etkiler,Kraliçe  Arının tek görevi ,

Yumurta atmasıdır,bu sayede kovan içerisindeki işçi arıların nesli sürekli devam eder.

Web sitemizde kraliçe arı ve özelliklerine dair her bilgi paylaşmıştır,Aşağıdaki linke tıklayarak,Türkiyede ve firmamız tarafından üretilen Arı beyleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kraliçe arı özellikleri tıklayınız

Değerli arıcılarımız,unutmayalımki bir kolonin var olması,bal verimi gelişimi,bölgenize uyumlu arı ırkını kullanmaktan geçer.

Kraliçe arı sparişi vermeden önce,hangi bölgede arıcılık yapıyorsanız bize bildirin ve size en uygun arı ırkını biz size önerelim.

Bayram arıcılık bünyesinde üretilen arı ırklarımız .

Farklı üretim alanlarında üretilip kargo sistemiyle türkiye’nin her bölgesine gönderilmektedir.

Sizde Kraliçe arı sparişi vermek isterseniz iletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Karpat Ana Arı

Karpat Ana Arı Karpat Ana Arı Apis mellifera karpatica diye adlandırılan karpat ana arısı Rusya'nın yeri arı ır...

Kafkas Ana Arısı

Kafkas Ana Arı Kafkas ana arısı;Kafkas ırkı dünyanın en uzun dilli  tek arısıdır,Bal toplama özelliği bakımdand...

Karniyol Ana Arı

Karniyol Ana Arı-(Apis mellifera carnica) Karniyol ana  arı sı (Apis mellifera carnica), ince yapılı ve uzu...

Oğul Arı mucizesi

Oğul Arı  mucizesi Oğul Arı mucizesi;Kraliçe ana arı nin bahar başından itibaren günde 1500-2000 yumurta bıraktığından ...