Propolis Faydaları

Propolis Faydaları nelerdir

Propolis faydaları;plak oluşumu ve diş eti iltihabı üzerindeki etkilerini incelemek üzere 60 öğrenci gruplara ayrılmıştır. Sonuçlar, propolisin oral hijyeni sağlamada yardımsı uygulama olarak faydalı olduğunu göstermiştir.

propolis
Propolis faydaları


Klinik çalışmalar, propolis ağız yıkama çözeltisinin (1:5 su ile seyreltilmiş) diş eti kanaması ve periodontal rahatsızlıklarda önemli gelişme sağladığını göstermiştir. Hastalar, plak oluşumu ve dişeti ağrısı açısından değerlendirilmiştir.
Bir klinik çalışmada, propolis ve çinko oksitle hazırlanan dolgu, 150 hastanın diş oyuklarına indirekt olarak, 50 hastaya ise direkt olarak kaplanmıştır. Sonuçlar, propolisle hazırlanan dolgunun çinko eugenat ile aynı etkiyi gösterdiği ve kalsiyum hidroksit bazlı dolgulardan daha iyi iyileştirici etki gösterdiği ortaya konmuştur.

proplis


Propolisin, diş eti kanaması ve oral mukoza üzerindeki etkilerini incelemek üzere yapılan klinik çalışmada ise, yara izi kalması açısından daha olumlu sonuçlar elde edilmiştir. Bir diğer çalışmada ise diş eti iltihaplanmasında da benzer sonuçlar elde edilmiştir. Propolisin kemik yenilenmesi ve anestezik etkilerinden dolayı kanal tedavisinde kullanılması tavsiye edilmişti

Bal ,Polen,Propolis,Arı zehri,Arı Sütü Sparişleriniz İçin İletişim bilgilerimizden Ulaşınız

2 Yorum

  1. Avatar propolis diyorki:

    Kanserle mücadele eder: Propolis sahip olduğu yoğun besin kombinasyonu nedeniyle, vücuttaki tümörü küçültmek ya da ortadan kaldırmak için son derece faydalı olabilmektedir. Kan akımını destekleyerek kanserli hücrelerin diğer organlara yayılmasını da engellemektedir. Bir anti-anjiyojenez olarak hareket eden propolis, ilk etapta kanseri önlemek için kullanılabilmektedir. Fakat aynı zamanda kemoterapi için de bir direnç geliştirebilmektedir. Kemoterapi ile birlikte rahatlıkla kullanılabilinir gribal enfeksiyonlara maruz kalınmaması ve tedavisi için kullanılır reflü gastrit koah gibi rahatsızlıkları tedavi eder her türlü kanser rahatsızlığı ve önleyici olarak kullanılır..