İtalyan Ana Arı Satışı

İtalyan ana arı Fiyatları

İtalyan ana arı satışı;İtalyan ırkı dünyanın sayılı arı ırklarından gelir,Türkiyede tarım ve arıcılık sektöründe endüstriyel bir yapıya sahiptir,çok sakin bir arı ırkıdır,ülkemizde firmamız tarafından f1 üretimi yapımı ile İtalyan ana arı satışı yapılmaktadır.

İtalyan ana arı özellikleri nelerdir?

  • Renk: Karın kahverengi ve sarı bantlara sahiptir. İtalyan arıların farklı suşları arasında üç farklı renk vardır: Deri; Parlak sarı (altın); Ve çok soluk sarı (Cordovan).
  • Boyutlar: Vücutları daha küçüktür ve üstü daha koyu olan balarısı yarışlarından daha kısadır.
  • Dil uzunluğu: 6.3 – 6.6 mm
  • Ortalama kubital indeks : 2.2 ila 2.5
  • Hastalık direnci

İtalyan ana arı çeşitleri 

İtalyan Ligustıca hastalıklara karsı cordovan yanı  gold  ,arısına  gore daha  direncli,özellşkle  nosema  hastalığı ,  amerika ve avrupa yavru  curuklugune karsı dırenc  gösterdiği gözlemlenmiştir.

Ticari ve yetiştirme açısından Ligustica‘nın değeri çok sayıda iyi karaktere mutlu bir şekilde sentezlenmiştir. Bunların arasında endüstri, yumuşaklık, doğurganlık, sürüş konusundaki isteksizlik, yapımında ısrar etme, beyaz bal kapakları, süperlere girme isteği, temizlik, hastalığa direniş ve bal çiğdeminden ziyade çiçek balı toplamak eğiliminden bahsetmek gerekir. Son belirtilen özellik, sadece bal renginin fiyatı belirlediği ülkelerde değerlidir. Ligustica, kırmızı yonca ile iyi bitkiler üretebildiğini göstermiştir.

İtalyan ana arı satışı

İtalyan Ligustica‘nın sakıncaları var ve bunlar ciddidir. Canlılığından yoksundur ve aşırı miktarda yavru yetiştirme eğilimindedir. Bu iki fay, diğer dezavantajlarının temel nedenidir. Kötü oryantasyon duygusundan kaynaklanan sürüklenme eğilimi çok fazladır ve bu neredeyse dünya çapındaki arılardaki yaygın uygulamada olduğu gibi, kolonilerin tek yönde bakan sıralarla belirlendiği bir dezavantaj olduğunu kanıtlayabilir.

İtalyan ana arı satışı


Yapılan Arastırmalarda  Amerika Ve  Almanyada Topalmda  40 ADET  farklı eko Tip italyan  ana arısı Bulunmaktadır,1000 rakım altı italyan ,1000 ve 2000 rakımda  işlem yapılan italyan,Fakat   türkiye  sınırları içersinde  Bulunan  italyanlar   bu özelliklere  sahıp degıldırler,

İtalyan  ligustıca  arısı   akdeniz   ve   sahıl kesimlerinde  işlem yapmaktadır,f1  sakın olup f2 ve f3 lerde   hırcınlık   görülmektedir.Bal verimi Kafkas ve  karniyol arısına  göre  duşuktur,erken baharda  gelişimi ,doğurganlık ve  sakınlığı italyan   arısını ,ön plana  cıkarmıstır.

 

1 Yorum