tarihinde yayınlandı 2 Yorum

Ana Arı Çiftleştirme Kutusu

Ana Arı Çiftleştirme Kutuları

anaarilar.com
Plastik Çiftleştirme Kutusu

SİPARİŞ VER Fiyat:21 TL

Türkiyede ana arı üretiminin şartlarına göre dizayn edilmiş tek bölmeli bu çiftleştirme kutusu hem profesyonel ana arı üreticilerimizin hemde kendi ana arısını yetiştiren arıcılarımızın ihtiyaçlarına cevap veren bir modeldir.
Üretilen ana arıların erkek arılarla çiftleştirilmesi, çiftleştirme kutularında gerçekleştirilir. Çiftleştirilecek ana arılar çekirdek koloni adı verilen 500 – 5000 işçi arıdan oluşan küçük bir koloni ile birlikte çiftleştirme kutusuna konularak çiftleştirme sahasına yerleştirilir. Çevredeki erkek arılarla uçuş sırasında çiftleşme gerçekleşir. Ana arı bir süre sonra erkek arıdan aldığı spermle döllü işçi arı yumurtaları yumurtlar. Ana arı üretiminde çiftleşmiş ana arının maliyeti çiftleşmemiş ana arılara göre en az 10 kat daha fazladır. Çiftleştirme giderlerini de çekirdek kolonilerin oluşturulmasında kullanılan işçi arıların değerleri oluşturur.

scc
Strafor Çiftleştirme Kutusu

SİPARİŞ VER          Fiyat:15  TL

90 Dansite  basıncla uygulanan  strafor  ana arı üretim  kutusu kullanışlı rahat ve maliyetinizi sarsmayacak bir bütçe,4 cıtalık ana arı çiftleştirme kutusunda arıların beslenecegi kek bölümü mevcuttur.

Değerli Arıcılar Parekende  satısımız Yoktur,En düşük 36 tane Almanız gerekıyor,1000 ve Üzeri ALIMLARDA NAKLİYE FİRMAMIZA AİTTİR..

 

Genelde mevcut çiftleştirme kutularında çekirdek koloninin bir veya bir kaç ana arının çiftleşmesini sağladıktan sonra sezon sonunda dağılmaları veya ölerek kaybolmaları önlenememekte, kışa girseler bile kışı sağlıklı geçirmeleri sağlanamamaktadır. Her yeni sezon başında yeni çekirdek koloniler teşkil etmek için tekrar masraf yapılmaktadır.
Türkiye gibi yazı çok sıcak geçen ülkelerde çekirdek kolonilerin havalanması yeterli olmamakta, çoğu çekirdek koloniler sıcak günlerde kutuları terk ederek kaybolmaktadır.
Bunun için sonbaharda bu çiftleştirme kutularındaki arıları normal bir koloni ile birleştirmeniz gerekmektedir.

Ana Arı Çiftleştirme Kutusu” üzerine 2 yorum

  1. Oksalik asıt aralık verebilirmiyım tekırdağ arılar ordadır bana yardımcı olursanız cok memnun olurum

  2. SELAMLAR! bULGARISTANA KARGO ILE GONDEREBILIRMISINIZ?10 ADET PLASTIK KUTU GONDERMENIZ MUMKUN MU?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir