Arıcılık Kredisi Ziraat Bankası

Arıcılık Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Arıcılık kredisi ziraat bankası; alanında yatırım kredileri ile ,arıcılık Kayıt sitemine kayıtlı Olmaları gerekmektedir.

Asgari 50 adet arılı koloni ile üretim yapan ve arılı koloni sayısını 50 ve üzeri seviyeye cıkarmak isteyen üreticilere kredi desteği sağlanmaktadır.

Arıcılık kredısı kapsamında yatırım kredileri,arılı kovan,polen tuzaklı kovanlar,polen kurutma makıneleri,kek hazırlama makıneleri bal süzme makıneleri,

200 adet ve üzeri kolonilerle gezginci arıcılık yapan Üreticiler için jeneratör,arıcı barakası,Karavan Güneş panelleri için ödenek sağlanmaktadır.

100 adet ve üzeri Koloniye sahıp arıcılar için Ana Arı üretimi yapmaları için Jeneratör,1000 adet ana arı çiftlestirme kutuları makıne ekipman desteği

Bombos arı Üreten firmalar için bina yapımı ve tadilati alet ekipman alımı ve raf sistemleri için finansman sağlanmaktadır.

Arıcılık Kredisi Ziraat Bankası

Arıcılık Kredisi ziraat bankası,İşletme kredisi ile arıcılık malzemeleri,temel petekikek,seker,ruhsatlı arı ilaçları,gezginci arıcılara nakliye dahil işçi masrafları dahil giderler için ek bir finansman sağlıyor.

Ziraat bankası arıcılık kredisi sartlar başvuru sahibine ve çekeceği krediye göre değişmektedir.

web sitemizdeki içerik yazılarımız sadece Bilgi mahiyetindedir,Güncel hesaplama ve faiz oranları ile şartlar hakkında bilgi almak için Bankanıza Basvurmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Basvuru için Evraklar

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Çiftcilik belgesi
  • ÇKS belgesi

Bağlı olduğunuz il ve ilçe Tarım ve hayvanclık bakanlığından bu belgeleri alıp Kredi basvurusunda Bulunabilirsiniz.

Milli tarım ve genç çiftci projesi kapsamında 30 bin tl geri ödemesi hibe desteği verildi,arı ve bal yetişticiliğinden desteklenen illerde ,proje geliştirip 18 ile 41 yas arasındaki gencler başvuruda bulundu.